Mindfulness in positive psychology


27193175Mindfulness in Positive Psychology:
The Science of Meditation and Wellbeing

by Itai Ivtzan (Editor)Tim Lomas (Editor)
Kniha je zbierkou kapitol od rôznych autorov. Každá kapitola sa venuje svojej téme spojenej s mindfulness – nájdete tu kapitoly ako mindfulness pomáha zvládať depresiu, či čo má mindfulness spoločné a odlišné s flow.

Je to viac zbierka vedeckých článkov ako učebnica, či manuál ako robiť mindfulness. Mňa však zaujíma účinnosť mindfulness a táto kniha obsahuje desiatky výskumov prve o jej účinnosti.

Keď čítam reklamy na všelijaké potraviny, diéty, potravinové doplnky hlásajúce, čo všetko dokážu vyliečiť a tvária sa ako všeliek (panacea), tak som velice podozrievavý. Kritické články na stránkach skeptikov mi moje podozrenie obvykle potvrdzujú.

Minduflness je však iná kategória – na rozdiel od všeliekov je mindfulness (všímavosť) zdarma. je výsledkom vašej vlastnej snahy a jej dopad na naše zdravie je úžasný.  Iste sa v niektorom ďalšom článku rozpíšem na čo všetko má vplyv.

271total visits,5visits today

Zaujímavé čítanie  Všímavosť (Mindfulness) – liečivé vnímanie prítomnosti

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.