fbpx
psychológia šťastia titulka
labyrintom lásky obálka aleš bednařík diana fabiánová jaroslava babková

Rozumne o láske

Do baru vstúpila genetička, matchmakerka
a psychológ...

Takto nejak by mohol začať typický vtip. Lenže my traja sme tému partnerských vzťahov poňali nielen s humorom, ale aj vážne. Nielen citlivo, ale aj s rozumom. Stretli sme sa pri nakrúcaní televízneho sociálneho experimentu, kde sme párovali dvojice a sprevádzali ich mesiacom spolužitia.

Počas nakrúcania sme zistili nielen to, že si dobre rozumieme, ale že sa vieme vášnivo rozprávať o partnerských vzťahoch. A nielen to – situácia so singles, zoznamovaním sa, randením a živote v páre je dnes vážny problém, ktorý sa dotýka v podstate každého. Nielen mladých, ale aj ľudí stredného veku, či dokonca mužov aj žien po päťdesiatke.

V súčasnosti máme väčšiu individuálnu slobodu ako kedykoľvek v minulosti. Týka sa aj partnerských vzťahov. Je stále menej obmedzení v tom, kto s kým, kedy a za akých podmienok môže vstúpiť do romantického vzťahu a napriek tomu, či možno práve preto, je pre mnohých situácia neprehľadná až zúfalá.

Ale netreba zúfať. Je dobré rozumieť, čo sa deje v spoločnosti, akým prekážkam čelíme. Pomáha pochopiť lepšie seba aj druhých a podľa toho sa zariadiť. 

A aby ste si vedeli viac ujasniť svoje priority, potreby, túžby, predstavy a očakávania, tak sme pre vás napísali knihu, ktorá bude vaším kompasom aj mapou v labyrinte romantických vzťahov.

Labyrintom lásky Diana Fabiánová, Jarka Babková, Aleš Bednařík

O AUTOROCH

Diana Fabiánová – dokumentaristka, známa medzinárodne oceňovaným filmom Mesiac v nás, spoluzakladateľka zoznamovacej agentúry LáskaTu a matchmakerka (dohadzovačka ☺️).

Jaroslava Babkovágenetička a držiteľka IgNobelovej ceny za Medicínu (2015) za výskum dôsledkov intenzívneho bozkávania (a že výskum nie je sexi ☺️). Že akých dôsledkov? Prečítajte si v knihe, vypočujte si v audio-verzii.

Aleš Bednařík – psychológ, rečník, spisovateľ a happytarián. Autor viacerých kníh, častý hosť v TV, rozhlase, podcastoch a diskusiách. Popularizátor psychológie a výskumov ukazujúcich ako žiť dobrý život (psychológia je praktická veda ☺️). 

Labyrintom lásky Diana Fabiánová, Jarka Babková, Aleš Bednařík

Paperback

15,- € vrátane poštovného

E-kniha

11,- €

Audio-kniha

11,- €

SPOKOJNÍ ČITATELIA
A POČÚVAČI

Mám vypočutú zatiaľ len prvú štvrtinu knihy a som naozaj nadšená. Oplatí sa počúvať, je to kniha, kde nenájdete bla-bla-bla o láske, ale množstvo informácií
a faktov, podložených rôznymi výskumami
a prieskumami v tejto téme, klobúk dole Aleš (Diana
a Jarka), čo všetko ste dali dokopy. O mužoch, o ženách, o mladých, starých, o vzťahoch, zoznamovaní, zaľúbenosti, randení a inom. Veľmi sa mi páči spôsob, akým kniha veci vysvetľuje – jednoduchý, zrozumiteľný jazyk založený na vede a overených poznatkoch, založený na dialógu, kladení otázok a odpovedaní na nich, vážne
aj s humorom, exaktne, ale aj s prekrásnymi metaforami. To je lahoda počúvať. Ďakujem

PS: Kupujte, kým to nezmažú!

monika erhardtová

Monika Erhardtová

psychologička

Vzťahy a lásku riešime všetci. Keď máme 25, 33 alebo 52. Veľa o nich vieme z vlastných skúseností aj zo zdieľania iných. Veľa si nesieme vo vzorcoch a presvedčeniach. Veľa (a často nesprávne) si domýšľame. Aby sme si nemuseli (až tak veľa) domýšľať, napísali Aleš B., Diana F. a Jarka B. skvelú knihu Labyrintom lásky.
Čo mi kniha dala?
Paľbu zaujímavých a často šokujúcich dát, ktoré sú “mega”  zrozumiteľne vysvetlené.
Aha momenty a podnety na sebareflexiu k tomu, ako to mám ja… a aj prečo.
Odporúčania (nie návody), čo robiť, aj čo radšej nerobiť.
A humor, ktorý bol pre mňa šťavou celej knihy.
Knihy radšej čítam ako počúvam.
Túto som si ale pustila do uší.
Formát rozhovoru bol pre mňa v audio-verzii ako kvalitný podcast na pokračovanie.
Odporúčam prečítať si, či vypočuť. 

Marcela Havrilová

Marcela Havrilová

Leading digital transformation in Education Industry, Microsoft

Ďakujem za túto knihu. Veľmi dynamicky a moderne spracovaná téma vzťahov. Je písaná v kontexte dnešnej doby a vyvracia staromódne mýty o romantickej láske, čo si myslím, že je veľmi užitočné. Fakty sú podložene aj psychologickými výskumami, čo mňa osobne baví. V nejakej upravenej verzii by kľudne mohla poslúžiť aj v školách… Kniha je fakt dobrá a určite aj užitočná. Páči sa mi váš moderný prístup ku vzťahom.
Som fanúšička aj Honzu Vojtka a jeho knihy sú pre mňa bibliou vzťahov. Pridávam si k nim aj vašu.  Užila som si audio-verziu tejto knihy. Bolo fajn ju počúvať ako rozhovor. Určite sa k niektorým statiam budem aj vracať. Ďakujem.

Marta Scarlett Synak

Marta Scarlett Synak

Senior HR Specialist, Tatra banka

Naj vzťahová kniha, akú som čítala za posledné roky. Presne takáto kniha o romantických vzťahoch na našom trhu chýbala. Taká, čo je založená na dôkazoch a dátach, nie na teóriách a subjektívnych názoroch. Kniha zdôrazňuje (na základe dôkazov) dôležitosť života v partnerstve, navzdory ostatným motivačným knihám ospevujúcim individualizmus a uprednostňovanie vlastných potrieb. Vyvracia mýty. Zdôrazňuje dôležitosť hľadania, komunikácie a práce na vzťahu. A mnoho, mnoho iného. Naj vzťahová kniha, akú som čítala za posledné roky.
blank

Silvia Kassová

lekárka na internej klinike

Milí priatelia, akurát som dočítal knižku Labyrintom lásky. Úprimne, som ju “zhltol” za pár večerov, užil som si ju, miestami sa pousmial a aj sa zamyslel nad svojou vzťahovou minulosťou. Najpríjemnejšie na mňa pôsobil štýl akým je napísaná. Cestoval som v čase, vrátil som sa na Date bootcamp a presne som cítil optimizmus Diany, kritický a racionálny hlas Aleša. Vytvára to perfektný kontrast, tak ako pri čítaní aj pri reálnom seminári. Čo čert nechcel, tak počas 6. kapitoly som si založil účet na Tinderi so všetkými radami, fotkami a textom, ktorý sme spolu editovali. Musím uznať, že 4 zhody za 16 hodín s vizuálne krásnymi ženami ma fakt milo prekvapili. Tým sa mi len potvrdilo, že sme v dobrých rukách a sú to skutoční randiaci guru. Odporúčam každému, aby svoje znalosti z kurzu obohatil aj o tento unikátny knižný titul. Dáva to väčší priestor na to, aby človek vyhodnotil a lepšie spracoval nové informácie. Klobúk dole pred autormi a ďakujem. S pozdravom

Jano M.

SME V HITPARÁDACH MARTINUSU a AUDIOLIBRIXU!
Ďalšie recenzie nájdete aj tam!

VYPOČUJTE SI UKÁŽKY 
Z AUDIO-KNIHY

čo nájdete v knihe

Úvod – Prečo sme sa do knihy pustili a kto sme, že si dovoľujeme o romantike hovoriť?

Kapitola 1 – Prekážky v zoznamovaní – v prvej kapitole hovoríme o modernej generácii a vplyvoch dnešnej doby, vzťahoch s rodičmi, výchove a o dospievaní s mobilom v ruke, mamahoteloch a samostatnom bývaní mladých, ekonomickej nezávislosti a vzdelaní žien, nárokoch na partnera, vekových rozdieloch a vekových preferenciách mužov a žien.

Kapitola 2 – Mýty o romantickej láske – jednou z prekážok pre romantické vzťahy sú naše presvedčenia o vzťahoch. A medzi tie škodlivé presvedčenia patria aj romantické mýty. Dozviete sa z čoho vychádzajú a povieme vám o 15 z nich (je ich cez 30). Napríklad – existuje pre nás jeden ideálny partner alebo desiatky neideálnych? Nájde nám zamilovanie toho ideálneho alebo tú pravú? Priťahujú nás podobnosti alebo rozdielnosti?

Kapitola 3 – Byť alebo nebyť single? – sa pochopiteľne venuje ľuďom, čo aktuálne nie sú vo vzťahu. Koľko je dnes single ľudí? Prečo sú ľudia single? Aké sú negatívne (aj pozitívne) dopady single života? Sú singles naozaj iní (ľudsky, osobnostne, hodnotovo) ako tí vo vzťahu? Osamelosť singles – je to hrozba alebo sloboda?

Kapitola 4 – Biológia lásky – rozberáme zákony (erotickej) príťažlivosti – aké vizuálne signály spúšťajú príťažlivosť? Ako na nás vplýva chuťová a čuchová príťažlivosť a prečo ich brať do úvahy? Rozoberieme aj to, či sme monogamní alebo promiskuitní.

Kapitola 5 – Nie je všetko biológia – je pokračovaním zákonov príťažlivosti, lebo sú aj spoločenské a psychologické faktory, ktoré nás do vzťahov vťahujú. Rozoberieme, či mať partnera/ku je najväčšie životné rozhodnutie a aké iné priority sú ich konkurenti, uvedieme päť základných vplyvov na výber partnera a aj 5 základných dilem, ktoré muži a ženy vo vzťahoch riešia inak (Napríklad – Láska alebo bohatstvo?)

Kapitola 6 – Zoznamovanie online – je dnes najčastejším spôsobom ako sa ľudia zoznamujú a tak si povieme pozitíva a negatíva online zoznamiek, dostanete 10 rád ako sa úspešne zoznamovať online (napríklad Ako si urobiť dobrý zoznamovací profil alebo Čo urobiť pred osobným stretnutím a na čo si dať pri ňom pozor)

Kapitola 7 – Sme vo vzťahu – na záver knihy sa pozrieme na odporúčania a varovania pre tých, čo si chcú udržať a pestovať dlhodobo dobrý vzťah. Dozviete sa ako – stret očakávaní a neústupčivosť, Jazdci apokalypsy, neochota udobriť sa, negativizmus a ďalšie správanie – kazia naše vzťahy. Záver knihy je optimistický, lebo poskytuje množstvo odporúčaní, ktoré pomáhajú udržiavať dobrý vzťah, aké sú vzťah posilňujúce prejavy lásky a čo odporúčajú dlhoroční manželia.

V knihe ideme do hĺbky a využívame informácie z viac ako 200 štúdií a štatistík zo Slovenska, Česka, Európy a sveta, či skúsenosti svetoznámych párových terapeutov alebo dát z online zoznamiek.

Veríme, že budú pre vás nielen dôveryhodným zdrojom, ale prinesú aj dostatočne zaujímavé konkrétne informácie, ktoré vás donútia zamyslieť sa a konať tak, že zvýšite svoju šancu nájsť si a udržať vzťah, ktorý vám prinesie dlhodobé emocionálne aj intelektuálne uspokojenie.

Labyrintom lásky kniha paperback

Paperback

15,- €
vrátane poštovného!

Počet strán: 228
Vydavateľ: happytarián, s.r.o.
Rok vydania: 2023
Rozmer: A5
Jazyk: Slovenčina
Kategória: psychológia, vzťahy, sebarozvoj

Labyrintom lásky e-kniha

E-kniha

11,- €
okamžite na stiahnutie

Počet strán: 228
Vydavateľ: happytarián, s.r.o.
Rok vydania: 2023
Jazyk: Slovenčina
Kategória: psychológia, vzťahy, sebarozvoj
Formát: e-pub, pdf

labyrintom lásky audio mockup

Audio-kniha

11,- €
okamžite na stiahnutie

Dĺžka: 14:16 hod
Interpreti: autori
Nahraté v štúdiu Dana Junasa
Vydavateľ: happytarián, s.r.o.
Rok vydania: 2023
Jazyk: Slovenčina

O KNIHE V MÉDIÁCH

Návrat hore