fbpx
psychológia šťastia titulka

Zlodeji a zdroje šťastia – prednáška

blank
Repríza úspešnej prednášky Zlodeji a zdroje šťastia

Zaujíma vás, čo nám zvyšuje naše šťastie? Chcete vedieť čo o tom hovorí psychológia a psychológ? Rád uvidím v KC Dunaj na prednáške Zlodeji a zdroje šťastia.

Túto prednášku budem robiť už tretí krát. Stále ju vylepšujem, takže by teraz mala byť ešte lepšia ako obe predchádzajúce. Použijem aj viacero vecí, ktoré chystám do pripravovanej knihy.

Polovicu prednášky sa budem venovať tzv. Zlodejom šťastia. Porozprávam o niekoľkých Zlodejských klanoch, ktoré nás o naše šťastie oberajú. Pri každom uvediem niekoľko zlodejských trikov, ktoré na nás používajú.

Zamudrujem aj o rozporoch medzi súčasným životným štýlom a našimi telesnými a psychickými nastaveniami vybudovanými evolúciou.

Ak vyjde čas, tak doplním zlodejov šťastia o niekoľko moderných epidémií, ktoré nám uberajú zo šťastia.

V druhej polovici prednášky si prejdeme oblasti, ktoré aj psychologické výskumy potvrdzujú, že podporujú úroveň prežívaného šťastia. Povieme si aj prečo je to tak.

Takže milí, happytariáni, hľadači a praktici šťastia. Vezmite sebou kamarátov, frajerky a frajerov a prídite si užiť dve hodinky zaujímavého rozprávania o veciach, ktoré sa týkajú každého z nás.

Miniprofil Aleša Bednaříka

  • vyštudoval psychológiu na UK v Bratislave, terapeutický výcvik v Person Centered Therapy
  • od roku 1995 pracuje ako lektor, tréner a facilitátor  manažérov, obchodníkov a špecialistov vo firmách, pracovníkov aj dobrovoľníkov neziskoviek, učiteľov v školách všetkých stupňov, lekárov a sestry v nemocniciach
  • venuje sa rozvoju sociálnych zručností – komunikácii, prezentácii, riešeniu konfliktov, mediácii, vyjednávaniu, vedeniu porád a ďalším témam súvisiacim s vedením konštruktívnej komunikácie medzi ľuďmi
  • rád píše a tak vždy keď sa venuje nejakej téme o nej nakoniec aj napíše – Riešenie konfliktov, Rozvoj životných zručností (obe sa dajú ako pdf stiahnuť na www.b-form.sk), Facilitácia – ako viesť skupinové stretnutia, Ako v rozhovoroch s ťažko chorými pacientmi spájať otvorenosť, citlivosť a nádej (obe sa dajú objednať na psychologiastastia.sk alebo b-form.sk
  • Aktuálne píše knihu o psychológii šťastia s pracovným názvom Happytariánom na celý život alebo čo nám šťastie prináša a čo nám ho berie a prečo to tak je

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore