fbpx
psychológia šťastia titulka

Mýty a pravda o šťastí – prednáška

Prednáška Mýty a pravda o šťastí je prehliadkou najrozšírenejších tvrdení o šťastí z našej pop-kultúry, náboženstiev, new age, trhového kapitalizmu a self-help literatúry. Sme nimi všetci ovplyvnení a vedome aj nevedome sa takto prevzatými presvedčeniami riadime.

mýty a pravda o šťastí

Čo vstrebávame, to sme

Naša výchova a kultúra nás učí, čo je správne a čo nie je. Nie je to iba o morálke, ale oveľa viac o každodenných presvedčeniach o sebe, o druhých, o svete, o práci aj o tom, čo je šťastie.

Presvedčenia ovplyvňujú naše postoje ku šťastiu a to či chceme niečo pre svoje šťastie robiť.

Na prednáške budem hovoriť aj o 5 typoch ľudí podľa ich postojov ku šťastiu a dokonca si môžete vyplniť dotazník, ktorý vám napovie niečo o vašich postojoch.

Na prednáške však väčšinu času venujem 20 protichodným presvedčeniam o tom, čo šťastie je a ako sa dosahuje, čo znamená byť šťastný a čo máme pre svoje šťastie robiť.

Niektoré posolstvá sú múdre a naozaj pomáhajú k lepšiemu životu a iné posolstvá sú nepravdivé, klamlivé a vedú nás do života plného zbytočného utrpenia.

Vysvetlíme si, ktoré tvrdenia o šťastí sú mýtmi, a ktoré sú pravdivé a prečo to tak je.
Napríklad, jednou z otázok bude, či sme jedineční a preto treba v živote hľadať, čo každého robí šťastným. Alebo, sme si tak podobní, že existujú univerzálne návody ku šťastiu a stačí ich poznať a používať.

Je viacero vecí, ktoré môžeme pre posilňovanie šťastia, spokojnosti a radosti zo života robiť a povieme si, ktoré to sú.

Odporúčam všetkým, čo v práci prežívajú záťaž a konflikty, psychológom, koučom aj rodičom detí.
Odporúčam aj všetkým, čo už boli na predchádzajúcich prednáškach a stále čakali:
Kedy už konečne povie, čo teda treba pre šťastie robiť?

Teraz. Na tejto prednáške!

Súčasťou prednášky bude aj čas na diskusiu.

Vidíme sa na prednáške Mýty a pravda o šťastí 22.11. od 18:30 – 20:30 v KC Dunaj v Bratislava.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore