fbpx

Päť spôsobov ako si pokaziť Vianoce

ako si nepokaziť vianoce

Ak sa chcete vyhnúť stresu a hádkam počas Vianoc vyhnite sa základným chybám. Našli sme pre vás päť spôsobov ako si pokaziť Vianoce. Prejdeme si nástrahy, ktoré nás čakajú, aj keď sa ostatní členovia rodiny správajú v podstate rovnako ako inokedy.

Vianoce a letná dovolenka sú dve obdobia v roku, kedy si konečne väčšina ľudí môže oddýchnuť viac dní po sebe. A dokonca sa to očakáva. Avšak počas Vianoc sú očakávania ešte vyššie. Na Vianoce má byť priemerné nadpriemerné, pokoj pokojnejší, oddych oddychovejší, láska láskavejšia a šťastie ešte šťastnejšie.

A aby sa to podarilo, tak musíme predsa pre to niečo urobiť.

Mali by sme si však dať pozor na niektoré nástrahy, ktoré na nás čakajú. A nie sú schované v skrini ako darčeky, ani pod stromčekom ako betlehem.

Sú to nástrahy, ktoré si pre seba pripravujeme úplne sami.

A to je jedna z nástrah. Chceme, aby sa počas Vianoc ostatní správali inak.

Päť spôsobov ako si pokaziť Vianoce:

1. spôsob ako si pokaziť Vianoce
Majte vysoké očakávania

Presne tak, majte vysoké očakávania, že všetci budú počas Vianoc milší ako obvykle, že jedlo bude lepšie ako obvykle, že rodinné návštevy budú skvelou spoločenskou udalosťou, a že všetci budú pozornejší a chápavejší ako obvykle.

A keď sa ostatní nesprávajú dostatočne vianočne, napomeňte ich, veď vianoce sú špeciálne, tak sa treba špeciálne správať.

Dokonca očakávate, že aj vy sa musíte cítiť lepšie ako inokedy, zahrnutí láskou a chápavosťou najbližších. Všetci by mali byť šťastní vrátane vás.

Možno to tak bude, a veľmi vám to prajem. Ale je oveľa pravdepodobnejšie, že to bude dosť podobné tomu ako to u vás doma vyzeralo počas ostatných dní v roku.

2. spôsob ako si pokaziť Vianoce
Predstavte si najromantickejšiu večeru roka

Štedrá večera je opradená romantikou. Chceli by ste, aby to bol vrchol celého roka. A nielen to – má to byť chvíľa, kedy sa rodina cíti k sebe najbližšie.

Takže všetko svoje úsilie nasmerujete k tomu, aby všetci boli milí, ústretoví, usmievaví, láskaví, chápajúci a aby všetko bolo pripravené tak romanticky ako sa dá.

A keď si konečne sadnete za stôl, tak očakávate vyvrcholenie večera.

Ale ups. Vyvrcholenie pokoja, hojnosti a šťastia neprichádza.

Deti sa hádajú, kto bude kde sedieť. Nechcú jesť rybu, lebo tajne pojedali salonky. Svokra pripomenie, že polievka je moc slaná a teenager si tajne pozerá pod stolom videá na yuotube. A manžel? Ten sa radšej tvári, že neexistuje. A vás môže roztrhnúť.

Štedrá večera nebude vrcholom roka a nebude ani najlepšou večerou mesiaca. Bude možno podobná iným spoločným večerám, možno o kúsok lepšia a možno o kúsok horšia.

Ale iste bude oveľa horšia, ak budete mať predstavu, že to má byť najromantickejšia spoločná rodinná večera roka.

3. spôsob ako si pokaziť Vianoce
Chcite, aby všetko bolo dokonalé

Už týždne chystáte ozdoby, sušíte ovocie, vyberáte prísady do jedál. Každý deň rozmýšľate, aké darčeky kúpite každému členovi rodiny. Preberáte možnosti, hľadáte na internete, vytvárate si zoznamy. Vhodnosť darčekov si overujete so záľubami a osobnostnými črtami členov rodiny, aby ste mali pre každého aspoň dva-tri dokonalé darčeky, ktoré spôsobia, že po ich rozbalení obdarený vyskočí od radosti.

Každý deň zametajte, vysávajte, utierajte, leštite, ukladajte a naaranžujte poriadok v každej izbe. Nasmerujte všetku energiu na to, aby ste mali všetko krásne vyzdobené, aby to bolo ako z katalógu a dalo sa odfotiť na sociálne siete.

Pripravte aspoň sedem chodov jedál, veď každý má radšej niečo iné. Krájajte, varte, pečte, vysmážajte, strúhajte a aranžujte na stôl, aby ste všetko mali pripravené nielen pre potešenie chutí každého v rodine, ale aj pre oko najkritickejšieho hosťa.

Predtým ako skolabujete, si ešte stihnite sadnúť na svoje miesto za štedrovečerným stolom. A nezabudnite počítať všetky nedostatky a chyby, ktoré ste počas príprav prehliadli a tvárte sa pri tom šťastne.

Ďalšie spôsoby ako si pokaziť Vianoce a aj ako si ich vylepšiť nájdete na ďalšej strane.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to Top