fbpx

Individuálne konzultácie, prednášky, webináre, workshopy, hosťovanie v podcastoch, rozhlase, či televízii.
V e-shope nájdete happytariánske tričká, e-knihy a audio-knihy Sila pozitívnych emócií a Kurz vďačnosti.

Magický Zákon príťažlivosti

zákon príťažlivosti
zákon príťažlivosti
Photo by Aarón Blanco Tejedor on Unsplash

Uzdravovanie mysľou

Božská sila našej mysle sa prejavuje v schopnosti vyliečiť naše hmotné telo – tvrdia autori Pozitívneho myslenia.

Niečo na tom pravdy je – vieme vedome ovplyvňovať obsahy svojej mysle. Vieme smerovať svoju pozornosť vôľou a tak si všímať, čo chceme. Myšlienkami vieme nasmerovať svoje správanie, ovplyvniť emócie aj vyvolať fyzické pocity.

Máme viacero dôkazov, že naša psychika má vplyv aj na náš imunitný systém, či prežívanie bolesti. Naša psychická pohoda ovplyvňuje našu citlivosť alebo odolnosť voči chorobám. Ten vplyv existuje. Keď máte počas liečby ochorenia dobrú náladu, ste v prívetivom prostredí, dobré a podporujúce vzťahy, tak sa aj liečite (obvykle) rýchlejšie. Avšak iba toto samotné vás nevylieči.

Nedokážeme však mysľou zabrániť, aby sa nám v dýchacích cestách rozmnožil chrípkový vírus, neodstránime z pankreasu rakovinový nádor, myšlienkami nevieme odstrániť dokonca ani bežné prechladnutie.

Presvedčenie, že vieme pozitívnym myslením vyliečiť akúkoľvek, aj tú najvážnejšiu chorobu, spôsobuje, že množstvo ľudí nakoniec ide k lekárovi až keď im je fakt zle a je na ich liečbu neskoro. Ich mylné pozitívne presvedčenia ich nevyliečili, ale spôsobili, že odkladali ozajstnú liečbu.

Ak by to naozaj fungovalo – tak by aspoň niektorí majstri Pozitívneho myslenia mali pracovať v nemocniciach a liečiť pacientov pozitívnym myslením. A mali by mať perfektné výsledky. Ale nevšimol som si, že by sa o to pokúšali, a ani to, že by to fungovalo. Ak to niekto naozaj vie, a vie to použiť v prospech druhých, tak je morálne pochybné, že nepomáha liečiť ľuďom choroby, ktoré ani moderná medicína nezvláda.

A nielen to – základné presvedčenie, že všetky choroby vieme vyliečiť pozitívnym myslením je spojené s iným presvedčením – že všetky choroby si spôsobujeme sami svojim negatívnym myslením. Veď že vraj sú všetky choroby psychického pôvodu.

Od psychosomatiky k magickému mysleniu

Uznávam – pesimizmus, osamelosť, úzkostné naladenie, stres a ďalšie stavy, ktoré by sme mohli nazvať „negatívnym myslením„, bývajú spojené s oslabením imunitného systému, aj so zvýšenou chorobnosťou, či horším priebehom ochorení.

Pesimizmus, úzkosti, stres však nie sú prvotnou príčinou, ale dôsledkom. Nikto nie je v strese alebo v zlej nálade bez príčiny. Niektoré vonkajšie a dokonca ani vnútorné príčiny pozitívnym ani žiadnym iným psychickým nastavením nezmeníte. Skrátka, ak žijete s partnerom tyranom, ste svedkom násilia alebo priamo jeho obeťou, keď žijete v chudobe a ohrození života, keď máte psychickú poruchu – tak negatívne prežívanie je prirodzeným dôsledkom týchto hrozivých situácií. Takíto ľudia nie sú na vine, že sa cítia a myslia negatívne.

Avšak presvedčenia hnutia Pozitívneho myslenia a ich Zákon príťažlivosti sú ešte viac nekompromisné – pretože pozitívne priťahuje pozitívne a negatívne priťahuje negatívne. Obete chorôb, týrania a hladu si to podľa nich privolali na seba sami svojim negatívnym myslením. Mimoriadne necitlivé a absolútne nepravdivé.

A nielen to. To si milióny malých detí, ktoré ešte ani nedokážu chápať svet, privolali sami umieranie hladom, domáce násilie a smrteľné choroby od osýpok, cez chrípku až po rakovinu? Alebo to boli ich rodičia, ktorí sa o nich strachovali?

Skrátka, tvrdenia hnutia Pozitívneho myslenia o priamom prepojení myslenia a jeho dôsledkov na zdravie sa vymykajú zdravému mysleniu a sú aj morálne pochybné.

Myšlienkou vytvoríte hmotu

Prejdime od ovplyvňovania zdravia myslením na ešte vyšší level. Alchýmia ideológie Pozitívneho myslenia spája kvantovú fyziku a silu vedomia. Je to presvedčenie o schopnosti človeka premieňať energiu myšlienky na hmotu. Presnejšie povedané – máme schopnosť premeniť svoju túžbu na spotrebný tovar, po ktorom prahneme.

Premeniť myšlienky na hmotu – to je ešte odvážnejšie vyhlásenie ako mentálna samoliečba. Nemáme zatiaľ dôkaz, že by to niekto urobil. Aj keď všetci tvrdia, že to ide a mnohí tvrdia, že to na vlastnej koži zažili. V tomto prípade sa Zákon príťažlivosti týka toho, že je veľmi príťažlivá myšlienka na to, že si dokážem zhmotniť čokoľvek po čom zatúžim. Bez Arabelinho prsteňa, bez čarovných prútikov a lektvarov a bez zaklínania. Vlastne – pozitívne afirmácie sú tak trochu zaklínanie.

Tak, či onak, vo video príhovoroch, v knihách, na prednáškach, v audioknihách, a vo všetkých zdrojoch odvolávajúcich sa na silu Pozitívneho myslenia nájdete vyhlásenia, ktoré tvrdia, že to silou Pozitívneho myslenia dokážete. Veď predsa kvantová fyzika, sila mysle, štedrý vesmír, ktorý čaká na vaše inštrukcie a zákon príťažlivosti.

Myslite naozaj pozitívne a požiadajte vesmír o čo len chcete. A bude vám vyhovené!

Vesmír je intergalaktický e-shop
so 100% zľavou!

Ani nemusíte klikať na tovar a dokonca ani platiť. Hneď ako si to budete naozaj pozitívne želať a budete pripravení túto neodolateľnú ponuku aj prijať, tak budete mať – bazén, auto, veľký dom, pozíciu vo firme, výhru v lotérii, vysoký príjem, zaplatené všetky hypotéky, dlhy aj účty. Bomba!

Stvorený a vyrobený Mercedes sa líšia

Ak by sa vám naozaj podarilo dokonalým spôsobom a najčistejšou silou Pozitívneho myslenia predstavovať si najmodernejší luxusný Mercedes a on by sa vám nakoniec ráno pred panelákom naozaj zhmotnil – tak sa určite radujte ako blchy! Tešte sa, poskáčte si a ukážte ho rodine a susedom.

Ale hneď potom si skontrolujte jeho výrobné číslo! Uvidíte, že ho vyrobili v továrni na linke v Brémach (Nemecko). Ten Mercedes ste nevytvorili svojou mysľou. Ani vy, ani vesmír. Auto bolo zmontované ako všetky ostatné na parkovisku. Niekto vám ho kúpil alebo daroval. Najpravdepodobnejšie ste to boli vy sami. Skontrolujte si pre istotu aj svoj účet!

Ale aby ste neboli pokladaní za blázna, že ste si nevedomky kúpili auto nad vaše možnosti, tak vyhlasujte, že ste to urobili pozitívnym myslením. A ešte si nejako zdôvodnite, ako je možné, že aj keď ste na to nemysleli, tak sú k autu pribalené aj všetky technické doklady, aby ste ho mohli legálne prihlásiť a doklady naozaj sedia s VIN číslom vozidla. Vesmír spolupracuje aj s políciou. Super!

Ak vám to s tým autom vyšlo, tak ste mysleli naozaj pozitívne. Ale vesmír vám mohol ešte aj poradiť, aby ste použili aj ozajstnú fantáziu a využili magickú moc svojej mysle a dostali z vesmírneho skladu auto, do ktorého by ste nikdy nemuseli tankovať. Ved to auto ste si mohli vytvoriť tak, aby išlo na kvantovú energiu! Nie? Dokelu! Tak to skúste ešte raz.

Nuž, nevieme vytvoriť z energie hmotu – mysľou určite nie. A ak to náhodou niekto z vás viete – tak to skúste použiť na nesebecké účely – vybudujte mysľou domy bezdomovcom, vytvorte jedlo hladným, zhmotnite oblečenie chudobným.

Inak mrháte cenným darom, ktorý by ste mohli využiť v prospech tých, čo to naozaj potrebujú.

(Pokračuj na ďalšiu stranu – povieme si o bohatstve, ktoré vám vesmír z celej duše praje.)

1 názor na “Magický Zákon príťažlivosti”

  1. Pingback: Ľudskosť je povaha človeka ⋆ Je to naozaj tak? ⋆ Psychológia šťastia

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to Top