Pozitívne myslenie je postavené nielen na tom, že nás zameriava na dokonalú víziu ideálneho seba, ale aj ignoruje zvyšnú menej ideálnu až negatívnu časť spektra normálneho ľudského života.
Pozitívne myslenie a non-stop šťastie
Pozitívne myslenie sa snaží z našej mysle vytesňovať, že niekedy máme chvíle, kedy sa cítime horšie, nedarí sa nám. A inokedy sa cítime ale úplne na hovno, ani nemáme chuť nič robiť, ani sa na ostatných nadšene škeriť, či postovať fotografiu ako dokonale vyzeráme v novom tričku.
Byť neustále krásny, veselý, úspešný! A nielen to. Ale byť na tejto vlne stále na špici! Pod 100 lajkov nejdem.
To je únavné a vo svojej podstate nesplniteľné. V reálnom živote nedokonalosť tak ľahko neskryjete, ale v online svete sa dá kamuflovať roky. V online svete dnes žije skoro 100% teenagerov na sociálnych sieťach, kde trávia tretinu svojho bdelého času. Tam sú tejto dokonalosti non-stop super-šťastného a super-úspešného života neustále vystavovaní. Sociálny tlak rovesníkov, ktorí sa stále cítia úžasne, spôsobuje nutkanie správať sa podobne, ale aj tak svoj vlastný, obyčajný život vnímajú ako podradnejší.
Niektorým sa môže v reálnom (off-line) živote dariť byť v podstate stále šťastný. Sú mladí ľudia, čo nezažijú horšie chvíle. Prežijú celé detstvo a potom aj dospievanie s podporou skvelej rodiny, rovnako pozitívne naladených super kamarátov, kamarátiek a dobrých učiteľov v škole aj na krúžkoch.
Ale raz, raz iste nevyhnutne narazia – a presvedčenie, že víťazi nikdy neprehrávajú – dostane pecku medzi oči.
Pokračovanie na ďalšej strane.