fbpx
psychológia šťastia titulka

Winners never lose – cesta do pekla

Pozitívne myslenie je postavené nielen na tom, že nás zameriava na dokonalú víziu ideálneho seba, ale aj ignoruje zvyšnú menej ideálnu až negatívnu časť spektra normálneho ľudského života.

Pozitívne myslenie a non-stop šťastie

Pozitívne myslenie sa snaží z našej mysle vytesňovať, že niekedy máme chvíle, kedy sa cítime horšie, nedarí sa nám. A inokedy sa cítime ale úplne na hovno, ani nemáme chuť nič robiť, ani sa na ostatných nadšene škeriť, či postovať fotografiu ako dokonale vyzeráme v novom tričku.

Byť neustále krásny, veselý, úspešný! A nielen to. Ale byť na tejto vlne stále na špici! Pod 100 lajkov nejdem.

To je únavné a vo svojej podstate nesplniteľné. V reálnom živote nedokonalosť tak ľahko neskryjete, ale v online svete sa dá kamuflovať roky. V online svete dnes žije skoro 100% teenagerov na sociálnych sieťach, kde trávia tretinu svojho bdelého času. Tam sú tejto dokonalosti non-stop super-šťastného a super-úspešného života neustále vystavovaní. Sociálny tlak rovesníkov, ktorí sa stále cítia úžasne, spôsobuje nutkanie správať sa podobne, ale aj tak svoj vlastný, obyčajný život vnímajú ako podradnejší.

Niektorým sa môže v reálnom (off-line) živote dariť byť v podstate stále šťastný. Sú mladí ľudia, čo nezažijú horšie chvíle. Prežijú celé detstvo a potom aj dospievanie s podporou skvelej rodiny, rovnako pozitívne naladených super kamarátov, kamarátiek a dobrých učiteľov v škole aj na krúžkoch.

Ale raz, raz iste nevyhnutne narazia – a presvedčenie, že víťazi nikdy neprehrávajú – dostane pecku medzi oči.

Pokračovanie na ďalšej strane.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore