fbpx
psychológia šťastia titulka

Audio-kniha Kurz vďačnosti

kurz vďačnosti audio-kniha

Audio-kniha Kurz vďačnosti posilní vašu schopnosť prežívať vďačnosť, prevedie vás viac ako tuctom cvičení a ukáže ako a prečo nám vďačnosť tak prospieva. Kurz vďačnosti vám pomôže chrániť sa pred deštruktívnym negativizmom a pocitmi nezmyselnosti.

Audio-kniha Kurz vďačnosti je zvuková verzia video-kurzu Kurz vďačnosti, ktorý viete celý nájsť na mojej druhej stránke o šťastí happytarián.sk.

Audio-kniha Kurz vďačnosti je nahovorená autorom kurzu, psychológom Alešom Bednaříkom.

Ako Aleš hovorí:

Sám som bol pri štúdiu a rozvíjaní vďačnosti prekvapený ako som vďačnosť podceňoval.
Zistil som, že vďačnosť je košatá a pestrá zručnosť, ktorá nám pomáha uvedomovať si a oceňovať dobro, ktorým sme obklopení.
Vďačnosť nám vie pomôcť vrátiť realistickejší pohľad na svet, ktorý mnohí z nás vnímame príliš pesimisticky.

Rovnováha voči negatívnemu

Dôležité je uvedomiť si, že praktizovaním vďačnosti nemeníme len svoje vnútorné nastavenie. Vďačnosťou ovplyvňujeme aj druhých okolo seba a to tak, že im svoju vďačnosť prejavujeme. Samotným prejavovaním vďačnosti šírime okolo seba dobro.

A nielen to. Pozorným a všímavým vnímaním toho ako žijeme a v čom žijeme, dokážeme presnejšie vidieť a chápať, koľko dobrého je okolo nás. A koľko z toho dobra sa týka nás a my z neho máme prospech.

Sme zahltení každodennými správami z médií. Sme od prírody citlivejší k negatívnemu. Často sa necháme zahltiť rýchlosťou akou žijeme. Často sa sa poddáme a necháme pohltiť tým negatívnym okolo nás.

Vďačnosť v mnohých aspektoch funguje ako náš psychický imunitný systém. Funguje nie len tak, že sme voči negatívnemu odolnejší, ale najmä tak, že vidíme viac toho pozitívneho. A nemusíme si to pozitívne vymýšľať ako pri pozitívnom myslení, ale len vnímame presnejšie a pestrejšie realitu.

Vďačnosť nám pomáha hlbšie si uvedomiť koľko zmysluplných vecí už robíme. Viac si uvedomujeme koľko zmysluplných vecí robia iní pre nás. Vďačnosť takto dodáva nádej a optimizmus do vlastného života, vzťahov aj práce.

Kto sa radšej pozerá, a pri učení mu pomáhajú ilustratívne obrázky a sprievodné texty, tomu odporúčam zakúpiť Kurz vďačnosti ako video-kurz.

Vo video-kurze nájdete aj odkazy na odporúčanú literatúru, dokážete si otestovať mieru svojej vďačnosti a môžete si pozrieť aj ďalšie desiatky prednášok a videí od múdrych ľudí, ktorí vďačnosť skúmajú a desaťročia ju aktívne praktizujú.

Audio-kniha Kurz vďačnosti

Kto je však skôr “počúvač”, kto cestou do práce alebo pri prechádzkach prírodou rád počúva, tak pre toho je určená práve audio-kniha Kurz vďačnosti.

Audio-kniha Kurz vďačnosti obsahuje 28 lekcií – teóriu aj prax vďačnosti.

Teória vďačnosti je jednoducho a prakticky vysvetlená. Už len samotné hlbšie porozumenie ako vďačnosť funguje a na čo slúži nám pomáha vďačnosť hlbšie prežívať.

audio-kniha Kurz vďačnosti vďačnosť
Photo by Joonas Sild on Unsplash

Trinásť (13) praktických lekcií obsahuje konkrétne cvičenia a návody ako svoju vďačnosť rozvíjať. Ale aj v teoretických cvičeniach sú odporúčania a konkrétne postupy ako s vďačnosťou pracovať. Cieľom audio aj video kurzu nie je, aby ste si ich iba vypočuli alebo pozreli.

Všetky cvičenia vás nasmerujú k tomu,
aby ste aktívne robili vďačnosť v praxi.

Audio-kniha Kurz vďačnosti vás počas 7 hodín a 20 minút prevedie mnohými technikami, vhľadmi a uvedomeniami.

Evolúcia nás síce vybavila schopnosťou vďačnosť prežívať, ale len na vrodené danosti sa nemá zmysel spoliehať.

S vďačnosťou je to ako s plávaním. Nestačí o plávaní iba niečo vedieť – to nás plávať nenaučí. Treba trénovať a praktizovať. Potom sa nielenže neutopíte, ale si aj nádherne zaplávate.

A tak je to aj s vďačnosťou – bez kultivácie, rozvíjania a praktizovania vďačnosti ju zažijete zriedka a náhodne. Nestačí sa spoliehať na spontánne vzniknutý pocit vďaky, keď vás niekto prekvapí nečakanou láskavosťou alebo pomocou.

Praktizovaním a rozvíjaním vďačnosti si vieme vďačnosť vyvolať
a užívať ju ako jednu z úžasných schopností našej mysle,
ktorou dodávame nášmu životu hĺbku a zmysel.

Čím nás vďačnosť obohatí

Audio-kniha Kurz vďačnosti posilní vaše prežívanie lásky ku všetkým, ktorí pre vás niečo robia (a obvykle o tom ani neviete). Uvedomíte si, že vaše telo, vaša myseľ, príroda aj spoločenstvo ľudí sú zdrojom mnohých pozitívnych emócií, voči ktorým sa dokážeme viac otvoriť práve prostredníctvom vďačnosti. Zistíte, že zmysel toho, čo žijeme, si aktívne vytvárame tým, ako k veciam, ktoré zažívame pristupujeme a ako si z nich vytvárame príbeh, ktorý stojí za to žiť.

Audio-kniha Kurz vďačnosti je zameraná práve na to.

Aby sme boli aspoň o kúsok šťastnejší vďaka tomu, že sami niečo aktívne pre to robíme.

Úvod do kurzu vďačnosti – audio
Čo je to vďačnosť – definícia vďačnosti – audio

Audio-kniha Kurz vďačnosti nadväzuje na inú moju audio-knihu Sila pozitívnych emócií. Vďačnosť má totiž medzi pozitívnymi emóciami špeciálne postavenie. Krásne prepája rozumové chápanie toho ako sme s ostatnými prepojení a ako ostatní ľudia svojou prácou a správaním pozitívne ovplyvňujú náš život. A keď to vieme oceniť, tak vieme emocionálne prežiť aj vďačnosť.

Audio-kniha a e-kniha Sila pozitívnych emócií sú praktickým úvodom do základných pozitívnych emócií. V nich cez štúdie a praktické príklady ukazujem, aké plnia pozitívne emócie užitočné funkcie pre náš dobrý život, vzťahy, prácu aj duševné zdravie a odolnosť.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Návrat hore