fbpx

Byť single je nové kváskovanie

Dopady života singles a odkladania manželstva a rodinného života

Celosvetové odkladanie manželstva a rodičovstva ponúka výhody mužom aj ženám. Ale oveľa viac ženám.

Profesný a odborný rozvoj a ekonomická stabilita

Všetkým singles ich nezávislý spôsob života umožňuje ľahšie dokončiť alebo si predĺžiť vzdelávanie. Ľudia bez záväzkov získavajú dlhší časť na profesionálny rozvoj, môžu dosiahnuť pevnejšie postavenie na pracovnom trhu aj vo svojej profesionálnej oblasti. A nadobudnú tak pre seba finančnú a materiálnu výhodu.

Čím sa skôr ženy vydávajú, tým je väčšia pravdepodobnosť, že zo všetkých týchto parametrov profitujú ich partneri, ktorí sa nestarajú doma o deti. A vďaka odkladaniu manželstva a vychovy detí tieto výhody nestrácajú.

Vyzerá to tak, že materializmus a individualizmus sa výrazne prejavuje v presvedčeniach singles. Nemyslím to teraz negatívne hodnotiaco, iba to, že sa to deje.

Ja zaujímavé, ako málo sa tejto situácii venuje štát a ako veľmi z takejto situácie profitujú zamestnávatelia.

Ako som písal v minulom článku – singles ľudia sú najlepšia pracovná sila. Sú lacní , doma ich nikto nečaká, nechodia na OČR-ky, ich životné hodnoty sa ľahšie prepájajú s firemnými a kolegovia sú ich priatelia, rodina aj milenci.

Tí, čo nechcú byť singles sú na tom teraz horšie

Časť singles, ale nechce ostať sama.

Chcú žiť s niekým v partnerskom vzťahu, chcú si založiť rodinu. Lenže ich možnosti sa im vďaka ostatným singles prudko zmenšujú. Nemusia poznať tieto štatistiky, ale okrem všetkých prekážok, ktoré majú všetci ostatní singles, majú tí túžiaci po partnerstve jednu prekážku navyše – nejsou lidi.

Ak 50% singles nechce ísť do vzťahu a ďalších 35% chce len krátkodobé a nezáväzné vzťahy, tak sa potom singles hľadajúci trvalý vzťah ocitajú medzi samými ľuďmi, ktorí nemajú čas a ani nechcú ísť na rande s vážnymi úmyslami!

Ako si máte vybrať partnera, keď nie je koho?

Takíto single ľudia sú so svojím stavom nespokojní. A nielen to.

Často si neúspechy vo vzťahoch vzťahujú na vlastnú hodnotu a to poškodzuje ich sebavedomie. Majú pocit, že nie sú dosť atraktívni pre ostatných, že v nich musí byť nejaká chyba, keď si nevedia nájsť partnera.

Avšak aj tí ostatní singles, ktorí tvrdia, že chcú byť dobrovoľne sami, tí tiež vidia, aké náročné je nájsť si vzťah a udržať ho. A mám podozrenie, že mnohí z nich to preto radšej vzdali.

A navyše, urobili vo svojich presvedčeniach kotrmelec, aby si zachovali pozitívny seba-obraz a nevyzerali ako ľudia, s ktorými nikto nechce žiť.

Radšej si povedali, že nikoho nehľadajú,
než by mali žiť s tým, že ich nikto nechce.

A takýto obranný kotrmelec je pochopiteľný. Slúži na to, aby sme netrpeli. Avšak takto sa bude pomer singles voči ľuďom žijúcim v partnerstvách stále zväčšovať. Špirála osamelých sa bude roztáčať ďalej.

A budeme trpieť stovkami iných spôsobov. (čítajte ďalej)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to Top